angle-left Kontakta personalen

Kontakta personalen

Behöver du kontakta någon med ett specifikt ansvarsområde?

OBS! För allmänna frågor om biblioteket, och frågor om böcker, annan media, och om lån, vänd dig i första hand till bibliotekens informationsdiskar:

Arlöv: 040-625 62 74, bibliotek.arlov@burlov.se

Åkarp: 040-625 66 76, bibliotek.akarp@burlov.se

Helena Götesdotter

Bibliotekschef

040-625 62 73

helena.gotesdotter@burlov.se

Andi Reimann

Bibliotekarie - sjukskriven

Birgitta Svensson Berg

Vik. bibliotekarie

Inköp av vuxenlitteratur, fjärrlåneansvarig

040-625 68 50

birgitta.berg@burlov.se

Eldana Velija

Biblioteksassistent

040-625 62 81

eldana.velija@burlov.se

Erik Wennerström

Bibliotekarie

Ansvar för ungdomslitteratur och -kultur

040-625 62 75

erik.wennerstrom@burlov.se

Erika Gidlund

Bibliotekarie

Boken kommer

040-625 62 80

erika.gidlund@burlov.se

Frida Sundling

Bibliotekarie

Ansvar för barnlitteratur och -kultur på Arlövs bibliotek

040-625 62 76

frida.sundling@burlov.se

Magnus Hederström

Bibliotekarie

Mångspråk, inköp av vuxenlitteratur

040-625 62 79

magnus.hederstrom@burlov.se

Maria Albini

Bibliotekarie

Ansvar för barnlitteratur och -kultur på Åkarps bibliotek

040-625 66 77

maria.albini@burlov.se

Maria Bondesson

Bibliotekarie

Systemansvarig, huvudredaktör för bibliotekens webbplats

040-625 66 78

maria.bondesson@burlov.se

Ola Altinawi

Bibliotekarie

Mångspråk, systemansvarig

040-625 65 12

ola.altinawi@burlov.se

Sök

Språk

sv-se en-gb